Poradenské centrum přes bloky
českyEnglish
O nás
Poradenství
Akce
Informace
Fotogalerie
Partneři

Poradenské centrum
Přes bloky

Koleje PPV
Kolejní 2, blok A04
Brno-Královo pole
612 00

+420 541 142 929

Poradenské centrum Přes bloky, VUT v Brně je na Facebooku!Najdete nás
na Facebooku!

EEG Biofeedback

LLI019.jpg

EEG Biofeedback je moderní metoda, která účinně zmírňuje řadu obtíží, mezi něž patří specifické poruchy učení, úzkost a deprese, poruchy spánku, poruchy pozornosti, poruchy řeči, migrény, epilepsie a další.

EEG Biofeedback funguje na principu sledování lidského EEG a následného posílení schopnosti trvalého udržení optimální činnosti nervových buněk mozku. Na základě reflexního děje dochází k posílení žádoucí činnosti neuronů, která bývá u výše zmíněných poruch dysharmonizována.

Jde o velmi účinný prostředek pro zlepšení koncentrace, urychlení reakčního času a zvýšení celkové psychické odolnosti a kondice. Tam, kde není třeba řešit konkrétní poruchy, je možné EEG Biofeedback využít jako účinnou psychofitness metodu.

Specifické tréninkové protokoly lze využít také pro odstranění úzkostí a trémy prostřednictvím tréninku zaměřeného na nácvik relaxace, případně na kombinaci relaxační a stimulující formy tréninku.

Metoda využívá moderního software, sestávající mj. z jednotky měřící EEG potenciál neuronů a počítačové hry, kterou uživatel v průběhu tréninku ovládá myslí - dosažením optimální aktivity neuronů, to se projeví pohybem ovládaných prvků počítačové hry.

EEG Biofeedback je řadou studií ověřená metoda, jejíž význam roste nejen v zahraničí, kde je součástí služeb krytých z veřejného zdravotního pojištění, ale i v ČR.

Další specifické informace o metodě naleznete v sekci Dokumenty.

Volné termíny

VOLNÉ TERMÍNY naleznete zde.

V on-line kalendáři naleznete aktuálně volné termíny. Kalendáře jsou neustále aktualizovány. Do kalendářů nelze vepisovat, slouží pouze pro informaci klientů a zájemců o volných termínech. Návrh termínu nám prosím zašlete, co nejdříve Vám jej potvrdíme.

Noví klienti -  v kalendářich si mohou vybrat volný termín pro svá sezení. Vybraný den a hodina Vám bude vyhrazena pro všechna Vaše sezení. Např. pokud si vyberete čas v úterý v 9:15 a v pátek v 10:30,  budete v tyto časy docházet každý týden.

Stávající klienti - z volných termínů v kalendářich si mohou vybrat náhradní termín za  termín, na který nemohli přijít.

Jak služby poskytujeme

Novým klientům nabízíme k zakoupení tzv. Vstupní balíček. 

Vstupní balíček obsahuje:

  1. seznamovací trénink (1 sezení),
  2. změření a vyhodnocení EEG aktivity, navržení tréninkového protokolu (1 sezení),
  3. sejmutí testu koncentrace pozornosti.

Vstupní baliíček je určen novým klientům, kteří se potřebují s metodou seznámit, vyzkoušet si ji a udělat si představu o podobě jejich budoucího tréninku. Zároveň získají vyhodnocení  EEG aktivity i testu testu koncentrace pozornosti aNa základě těchto informací se klient rozhodne, zda si zakoupí další tréninky, které koncepcí navazují na Vstupní balíček. 

 Standardní tréninkový plán

Po absolvování Vstupního balíčku je nutné zakoupit permanentku minimálně na 20 sezení - při menším počtu sezení nemůžeme garantovat přínos pro klienta a proto menší počet sezení novým klientům neposkytujeme.

Po absolvování 20 sezení je možné zakoupit permanentku na 10 sezení.

Jak se objednat

Objednávky jsou přijímány na emailu: biofeedbackPB@gmail.com.

Potvrzení objednávek následně provádějí terapeutky.

EEG Biofeedback laboratoř je umístěna v Poradenském centru Přes bloky, VUT v Brně, Kolejní 2, Brno - Královo pole.

Pracovníci

Jana Pačinková

Mgr. Jana Pačinková

- biofeedback terapeutka

 

Ceník a pravidla

Terapie EEG BFB je zpoplatněna dle ceníku.

Terapii nabízíme za bezkonkurenční ceny - naše cena se pohybuje o 2/3 níže než u komerčních poskytovatelů. Naše kapacita je však omezena. 

Docházka na terapii se řídí pravidly, která jsou k nahlédnutí zde: pravidla

Napsali nám:

"K biofeedbacku jsem zpočátku přistupoval skepticky, ale mile mě překvapily jak výsledky tréninku, které se dostavily již po prvních dvou sezeních, tak i milý a profesionální přístup instruktorek. Obě dvě se při tréninku snaží dát ze sebe to nejlepší a vždy mi byly schopny odpovědět na moje otázky, takže je mohu jenom doporučit." JŠ, student Fakulty podnikatelské VUT v Brně

"Biofeedback je obsluhován personálem s profesionálním přístupem a lidským srdcem. Terapeutka paní Trödlerová nejen, že vždy splní plně svoji pracovní povinnost, ale vždy přidá ještě něco navíc. Myslím, že tento lidský přístup v dnešní době je velmi ceněným artiklem. Vždy po odchodu z tréninku jsem byl nejen procvičený v ovládání své koncentrace,ale i příjemně nalazený díky paní terapeutce."  JO, student Fakulty informačních technologií

"Poradenské centrum Přes bloky je profesionálně a smysluplně vedené poradenské centrum pro studenty, což velice ocení všichni studenti s jakýmikoliv handicapy. Někdy má mám pocit, že v poradenském centu jsou na VUT jediní kdo chápe pocity handicapovaných studentů,  zejména ty handicapy, které nejsou na první pohled vidět.

Poradenské centrum zajišťuje EEG biofeedback, který se hodí  například pro studenty se specifickými poruchy učení. Biofeedback se ale hodí pro kohokoliv kdo se chce zlepšit v učení, relaxovaní nebo má jiné trápení jako je stres, nespavost nebo epilepsie. Za mne mohu jen doporučit." PS, student Fakulty strojního inženýrství

"Biofeedback jsme považoval za vhodnou metodu pro osobní rozvoj. Žádné konkrétní obtíže, jako např. poruchu koncentrace, jsem neměl. Po absolvování terapie se můj předpoklad potvrdil. Výsledky mi zvedli zdravě sebevědomí a celkově jsem ve stresových situacích klidnější a vyrovnanější.  Působení EEG tedy hodnotím jednoznačně kladně. Paní terapeutka je velice milá a příjemná. EEG Biofeedback můžu jedině doporučit." OF, student Fakulty strojního inženýrství

"Biofeedback jsem navštěvoval pravidelně po dobu jednoho roku. Za tuto dobu jsem navštívil asi 70 tréninků. Díky tréninkům se dokážu lépe a déle soustředit a udržet pozornost, díky čemuž se rychleji učím nové věci, což považuji za hlavní přínos trénování. Terapie mi dále pomohla minimalizovat spánkové obtíže a to hlavně problémy s usínáním. Velmi spokojený jsem byl také s přístupem terapeutek poradenského centra, vždy jsem se setkal s vstřícným a lidským jednáním." PB, student Faluty podnikatelské

Spolupracující centra EEG Biofeedback

EEG Biofeedback Institut Praha

http://www.eegbiofeedback.cz/

V EEG BFB Institutu byly terapeutky centra Přes bloky vyškoleny  a podstupují zde pravidelné profesní supervize.

 

 

LLI017.jpg